doctor honoris causa

doctor honoris causa

Shkruaje ne Akull - Revista Televizive - emisioni 8

4d ago
SOURCE  

Description

Mirembrema po japim lajmet E fillojme sonte me nje lajm te gezuar qe nab en te gjitheve te ndjehemi te lumtur, krenar te dhjere e ballelart . Lartgjatesia e tij qe marrte nga ditet e Blendi Fevziut ishalla mori ne mes te stambollit ne universitetin ITY titullin e larte doctor Honoris Causa. Me qindra e mijra bashkatdhetare, , dolen ta prisnin lartgjatesine e tij te dera e kryeministrise. Te lumtur qe udheheqesi yne ishte bere doctor. Me kete rast nga entuziasmi te gjithe shtynin njeri tjetrin ne radhe dhe prisnin te vizitoheshin kush nga veshkat, kush nga dylli ne vesh, kush nga majaselli dhe njeri madje kishte marre me vete edhe nje dele duke kujtuar se lartgjatesia e tij ishte bere doctor veteriner. Nje gruaje shtetzene ne muajin e nente I plasen ujrat duke pritur radhen por ishte e lumtur se shpresonte te kishte fatin qe femijen tja priste udheheqesi yne I lavdishem. Pas grupeve armiqesore te zbuluara ne nafte e ne ushtri kohet e fundit vigjilenca syshqiponje e partise e pushtetit popullor ka zbuluar nje grup tjeter armiqesor qe ka luftuar per te perbaltur dhe hedhur poshte arritjet historike te mamit parti. armiku I rrezikshem quhet Bujar Leskaj dhe eshte agjent I imperialisteve ameriqene, cias, fmn-se, okb-se, bkt-se, qe rrjedh nga nje familje e deklasuar e me gjysh ballist, ne rinine e tij ka patur shfaqje te huaja si qejflli femrash dhe qe perflitet se pi wiski e raki – por jo droge – elementi baze qe hodhi dyshimet ndaj tij si armik I partise mami dhe lartgjatesise se tij ka denoncuar ne prokurori udheheqes te larte te pushtetit se gjoja paskan demtuar ekonomine e vendit me ca qindra miliona euro. Ne I themi Armikut te partise mami E dime qe keni hapur tunele te nendheshme poshte zyrave per te komunikuar me imperialistet ameriqene dhe satrapin Sali berisha. E nese ju na keni ne gryke te pushkes, ne ju kemi ne gryke te topit. Nxenesi I dalluar I bashkimeve profesionale qe vjen cdo dite ne mesim me shami te hekurosur e thonj te prere ka paditur ne keshillin pedagogjik dhe tek mesuesi kujdestar shokun e bankes lartgjatesine e tij qe I kopjon shpesh provimet dhe detyrat e shtepise pasi vjen I papergatitur dhe me thonj te paprere… Inserti basha Me entuziazem te madh e te papershkrueshem anetari I komitetit qendror te mamit parti taulant palla Shpetoi qindra makina dhe televizore te bashkatdhetareve tane te cilat do te vidheshin ne rast se do nderpritej droga. Inserti (drogaxhinjve) Me palla I taulanteve ishte shume I lumtur kur deklaroi se armiqte e klases le ta benin vete testin e droges e te diabetit nderkohe qe ai vete do te bente nje here ne dy jave testin e shtatzanise pasi… https://www.facebook.com/ZjarrTelevizion/?ref=hl https://www.youtube.com/playlist?list=PLz8ebttbqWeOgA-ots_jiWJ9aBE75I2Dx